Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-08-17

MUZYCZNE OPOWIEŚCI PRZY KLARNECIE I PIANINIE

Na zakończenie muzycznego lata w Dobrzycy, Muzeum, Zajezdnia Kultury oraz Gminne Centrum Kultury w Pleszewie przygotowało prawdziwą muzyczną ucztę.

Przed licznie zgromadzoną publicznością (której nie straszne spore upały) wystąpiła związana od lat z Pleszewem, pianistka - Maria Rutkowska oraz klarnecista - Paweł Kroczek. Więcej tych wyjątkowych artystach możecie przeczytać tutaj. Prowadzącym koncert był dr Artur Żuchowski, który nie tylko opowiadał o melodiach granych przez muzyków, ale również przedstawiał kontekst historyczny utworów. Muzycy zaprezentowali kompozycje m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, Roberta Schumanna, czy Leó Weinera. Uznaniem publiczności cieszyły się przede wszystkim utwory inspirowane kulturą i muzyką żydowską, a  szczególnymi brawami zostały wyróżnione melodie skomponowane przez dr Żuchowskiego, który jak przyznał miał lekko tremę przed prezentacją swoich prac, ale widząc zachwyt publiczności poczuł sporą ulgę :)


"Z klarnetem przez wieki" to ostatni koncerty z cyklu "Kameralne Lato - Koncerty pod Panteonem". Podczas trzech muzycznych spotkań dobrzycki park odwiedziło ponad 500 osób! Jest nam niezwykle miło, że stworzony przez nas cykl cieszy się Państwa uznaniem i śpieszymy poinformować, że za rok wracamy z nową dawką dobrej muzyki!

 
A tymczasem zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych - już wkrótce nowe wyjątkowe wydarzenia!FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER