Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-04-17

DŁUGI WEEKEND MAJOWY W DOBRZYCYMajówka to idealny czas na odwiedzenie dobrzyckiego zespołu pałacowo-parkowego – kwitnące drzewa i krzewy, pierwsze ciepłe promienie słońca i fauna budząca się do życia, zachęcają do długich spacerów po dawnym ogrodzie angielskim. Ale urocze okoliczności przyrody to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na Was w dawnym majątku ziemiańskim. Zobaczcie, co można robić w Dobrzycy!

ZWIEDZANIE PAŁACU
Oryginalne osiemnastowieczne polichromie, zabytkowe meble i zachwycające obrazy to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na Państwa w murach dobrzyckiego pałacu. Zachęcamy również do obejrzenia najnowszej wystawy czasowej "Myśliwskie pasje ziemian", o której więcej można przeczytać tutaj. Na najmłodszych odwiedzających czekać będzie specjalnie przygotowany "kącik historyczny", w którym wraz z rodzicami będą mogli poznać tajemnice pałacu i nie tylko!

RELAKS W PARKU

Wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy na spacer śladami pomników przyrody (mamy ich ponad 30!), podziwiając jednocześnie wystawę plenerową o historii parku. Po spacerze obowiązkowe leniuchowanie na specjalnie dla Was przygotowanych leżaczkach nad stawem. A jeśli macie ochotę na solidną lekcje historii, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego audioprzewodnika, który oprowadzi Was po dawnym ogrodzie angielskim (kliknij tutaj po więcej informacji).

DOBRZYCKA GRA TERENOWA
Dla najmłodszych odwiedzających przygotowaliśmy specjalną grę terenową, którą wraz z rodzicami (lub samodzielnie w przypadku starszaków), można wykonać w trakcie spaceru po zespole pałacowo-parkowym. Grę można bezpłatnie pobrać w kasie pałacu. Uwaga! Za prawidłowe wypełnienie karty, na poszukiwaczy przygód czeka skromny upominek.

WOLIERA Z PTACTWEM OZDOBNYM
Pawie, perliczki, ozdobne kurki i bażanty - Ci sympatyczni mieszkańcy woliery znajdującej się w naszym parku czekają na Wasze odwiedziny. Przygotujcie swoje telefony i aparaty! Ptaki uwielbiają pozować do zdjęć.


PAŁACOWA KAWIARENKA

Wraz z nadejściem sezonu letniego, w  piwnicach naszego pałacu ponownie pojawia się kawiarenka, serwująca aromatyczne kawy, wykwintne herbaty oraz słynne już desery lodowe. Dajcie się skusić na coś słodkiego, albo zabierzcie bliską osobę na lody. Gwarantujemy, że w takich okolicznościach przyrody smakują najlepiej!

HOTELIK POD AKACJĄ
Nocowanie w zabytkowym ogrodzie angielskim? Czemu nie! Zapraszamy do wynajęcia pokoju w naszym hoteliku, znajdującym się w samym sercu dobrzyckiego parku. To wspaniały pomysł na romantyczny weekend we dwoje. Więcej informacji o możliwościach wynajmu znajdziecie tutaj.WAŻNE INFORMACJE

29.04.23 - Muzeum czynne jest od 10:00 do 18:00
30.04 - 3.05.2023 - zapraszamy do odwiedzin od 11:00 do 18:00

4.05.2023 - Pałac będzie zamknięty.

Ceny biletów wstępu do pałacu:

Bilet normalny 15 zł
Bilet ulgowy 10 zł
Dzieci i młodzież do lat 16 1 zł
Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny
Wynajęcie przewodnika* 40 zł
*dla grup obejmujących więcej niż 15 osób 50 zł

Wstęp do parku jest bezpłatny.
Bezpłatny parking znajduję się na przeciwko głównej bramy wjazdowej na tern instytucji.

Więcej informacji pod nr telefonu: 62 74-13-039 wew. 27 FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER