Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-10-27

JÓZEF ELSNER - POWRÓT MISTRZAJuż 6 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich melomanów i nie tylko, na wyjątkowe wydarzenie, którego organizatorem jest Fundacja Kultury i Sztuki ARS LONGA im. Mieczysława Święcickiego oraz Związek Szlachty Rzeczypospolitej.

Józef Elsner - Powrót Mistrza to wyjątkowy projekt muzyczny prezentujący nieznaną dotąd twórczość kompozytora oraz samą postać artysty. Niesłusznie zapominany, XIX-wieczny twórca zasługuje bowiem na poczesne miejsce w panteonie polskich kompozytorów klasycystycznych. Z pochodzenia był Niemcem, z wyboru, serca i duszy stał się Polakiem, który nie tylko działał na rzecz polskiego dziedzictwa kulturowego i muzycznego, ale był też mistrzem i nauczycielem samego Fryderyka Chopina.

Podczas wydarzenia będą mogli Państwo usłyszeć m.in 5 polonezów i sonatę.  Utwory zagrane zostaną na dwóch szpinatach przez zespół Klaviduo w składzie: Magdalena Bąk i Jerzy Michał Wardęski.

Zapraszamy 6 listopada (w niedzielę) o godzinie 17:00 do sali balowej w dobrzyckim pałacu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

A tuż przed koncertem o godz. 15:30 zapraszamy na otwarcie naszej nowej wystawy czasowej, o której więcej mogą Państwo przeczytać tutaj.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER