Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-08-23

"POŁĄCZENI DZIEDZICTWEM - WSPÓLNE MELODIE" - EDD 2022

„Połączeni dziedzictwem – wspólne melodie” to wyjątkowy koncert młodych artystów z Wielkopolski, organizowany w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas wydarzenia młodzi artyści nie tylko przeniosą zgromadzoną publiczność w świat najpiękniejszych europejskich melodii, ale również zachęca do wspólnego muzykowania.

Muzyka w polskim dworze odgrywała bardzo ważną rolę. Wykształcenie artystyczne, znajomość nut, umiejętność gry na instrumencie była równie ważna jak nauka czytania czy pisania. Wspólne spotkania domowników przy fortepianie, organizacja dostojnych przyjęć czy wyjazdy do oper i filharmonii, były nieodłącznym elementem życia mieszkańców ziemiańskich rezydencji. Chcąc przypomnieć te tradycje, zapraszamy na wyjątkowy koncert młodych, wielkopolskich artystów, podczas którego publiczność będzie mogła nie tylko usłyszeć najpiękniejsze działa muzyki klasycznej, ale również wspólnie z muzykami zaśpiewać i zagrać, tak jak w dawnych czasach.

Zapraszamy serdecznie już 18 września (w niedzielę) o godz. 16:30, pod Dobrzycki Panteon. Wstęp na wydarzenie jest darmowy!

Na koncercie wystąpią:
Duet studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu –
Filip Rutkowski (baryton) i Zofia Jamróz (pianino)

 Szymon Gośliński – uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w im. Apolinarego Szeluty w Słupcy, w klasie fortepianu.


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER