Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-08-16

W ŚWIECIE NAPIĘKNIEJSZYCH MUSICALI

"Przetańczyć całą noc" - tak nazwano ostatnie wydarzenie z wakacyjnego cyklu "Koncerty Pod Panteonem" organizowanego wspólnie przez Muzeum Ziemiaństwa, Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy i Zajezdnię Kultury w Pleszewie. Tytuł ostatniego koncertu pochodził oczywiście od znanego musicalu "My Fair Lady" autorstwa George'a Bernarda Shawa. Jednak nie tylko melodie z tej formy dramatyczno-muzycznej można było usłyszeć na koncercie. Pod panteonem rozbrzmiewały również znane przeboje z takich musicali jak "Koty", "Grease", "Nędznicy" czy "Evita". Pojawiły się również akcenty z polskich, przedwojennych filmów. Piosenki "Na pierwszy znak", czy "Seksapil" pozwoliły się przenieść zgromadzonej publiczności w lata 20 i 30 XX wieku.

W musicalową podróż zabrały nas Aleksandra Kamińska-Rykowska (wokal) i Maria Rutkowska (fortepian).

Aleksandra Rykowska związana jest z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego, w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego. Była stypendystką Conservatorio di Musica di Santa Cecilia w Rzymie. Koncertuje w kraju i zagranicą wykonując zarówno dzieła oratoryjno-kantatowe jak i recitale solowe. Współpracuje z wieloma instytucjami w kraju i za granicą.

Maria Rutkowska jest również absolwentką Akademii Muzyczną i w Poznaniu, a obecnie także jej pracownikiem. Uczestniczyła w licznych konkursach pianistycznych zdobywając m.in. II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Anemos w Rzymie, I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Johannesa Brahmsa w Aqui Terme, czy III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina w Paryżu.

Cieszymy się, że również w tym roku "Koncerty pod Panteonem" cieszyły się Państwa uznaniem! Wracamy już za rok z nowymi, muzycznymi pomysłami a tymczasem, serdecznie zapraszamy na kolejne, wrześniowe wydarzenia w naszym Muzeum.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER