Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2021-08-18

WYSTAWA PRAC NIEZWYKŁEGO ARTYSTY

Od 28 sierpnia w Panteonie dostępna będzie wystawa "Flash Superpies dostał znak Brygady RR. Wojtek Przybyszewski jr w inspiracji Disneyem". Wojtek jest artystą niezwykłym. Pochodzi z Warszawy, ma 32 lata i jest autystą. Od najmłodszych lat interesuje się grafiką i animacji. Jeszcze przed pojawieniem się mowy w wieku sześciu lat rysunki były formą komunikowania się Wojtka ze światem. Marzy, aby w przyszłości zostać zawodowym animatorem-rysownikiem. Wystawa przeniesie zarówno dużych i małych odbiorców w zaczarowany świat Walta Disneya - ulubionej wytwórni filmowej Wojtka, której filmy stanowią dla niego silną inspirację.

Wojtek sam pisze o sobie: "lubię robić krótkie filmy animowane - według własnych pomysłów oraz na podstawie produkcji Walta Disneya. Kadry do moich filmów rysuję ołówkiem na kartce, skanuję, a potem poprawiam linie, koloruję i wykańczam w komputerze. Na wystawie w Muzeum zobaczycie wybrane klatki z filmu "Oszust oszukany", który wykonałem właśnie inspirując się filmem Disneya, ale ze zmienionymi postaciami, storyboardy i projekty gadżetów promujących Flasha Superpsa oraz inne rysunki z moich ukochanych filmów."

Prace Wojtka były wystawiane w wielu muzeach i instytucjach w Polsce m.in. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze oraz Muzeum Dobranocek w w Rzeszowie.

Zapraszamy od 28 sierpnia do Panteonu.
Podczas imprezy organizowanej wraz z Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy "Pożegnanie Lata" odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy, na którym będzie obecny Wojtek.


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER