Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem edukacyjnym – wierzymy, że jest on bogaty w narzędzia służące poznaniu, wiedzy i rozwojowi dziecka, a także pobudzeni kreatywności i umacniani tożsamości kulturowej wśród najmłodszych.
Koszt lekcji muzealnych: |
|
lekcja muzealna |
5 zł/osoba |
lekcja muzealna |
8 zł/osoba |
Wstęp dla opiekunów jest bezpłatny. |
Wybierzemy się w wędrówkę po pałacowych salach. Dowiemy się jakie funkcje kiedyś pełniły funkcje, co się w nich znajdowało i co zmieniło się na przestrzeni wielu lat. Nieznane przejścia, małe schowki, nieistniejące drzwi oraz miejsca niedostępne na co dzień dla zwiedzających – to tylko niektóre tajemnice, które kryje nasza rezydencja.
Wiek uczestników: przedszkole i klasy 1-8 szkoły podstawowej
Kultura jedzenia zmieniała się na przestrzeni lat. Kiedyś używano odmiennej zastawy stołowej i rozsmakowywano się z innych potrawach. Podczas lekcji dowiemy się gdzie znajdowała się kuchnia, do czego służył kredens, jak nakrywano stół oraz skąd wzięło się powiedzenie „na szarym końcu”.
Wiek uczestników: klasy 1-8 szkoły podstawowej
Dawniej dzieci również potrafiły się bawić. Wielkie pałace, tajemnicze parki czy pomieszczenia gospodarcze stwarzały niezliczone możliwość do pobudzenia wyobraźni. Zachęcimy uczestników do odłożenia telefonów i tabletów. W zamian poczytamy stare bajki, zagramy w karetę i pobawimy się serso. Świetna zabawa gwarantowana.
Wiek uczestników: klasy 1-8 szkoły podstawowej
Lekcja odbywa się w przestrzeni parkowej. Tematem są legendy związane z dobrzyckim majątkiem. Na podstawie tekstów z monografii ks. Stanisława Śniatały wybierzemy się w wędrówkę po tajemniczych zakamarkach parku.
Wiek uczestników: klasy 1-8 szkoły podstawowej
Najpopularniejszy temat lekcji muzealnej w wersji rozszerzonej. Poza odkrywaniem przeznaczenia poszczególnych pałacowych pomieszczeń i odkrycia wszystkich ich tajemnic podejmiemy się zorganizujemy plener malarski. Uczestnicy zamienią się na chwilę w artystów, którzy uwiecznią na obrazach swoje wrażenia z wizyty w Muzeum.
Lekcja składa się z dwóch części: w pierwszej odkryjemy Pałac i poznamy jego piękne wnętrza, a drugiej odbędziemy spacer po parku, w którym na ponad 10 hektarach znajduje się 30 pomników przyrody, w tym największy w Polsce platan i najstarszy w Europie klon polny.
Jak wyglądała kultura jedzenia w dawnych czasach? Podczas lekcji dowiemy się m.in. gdzie znajdowała się kuchnia i jak nakrywano stół. Uczestnicy będą mogli powąchać i spróbować dawne przyprawy. Zapraszamy do kulinarnej podróży w przeszłość.