2016-01-10

PAŁACOWE FERIE

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczęszczające do szkoły podstawowej na zajęcia połączone z warsztatami odbywające się w zabytkowych wnętrzach Pałacu w Dobrzycy. Proponujemy Wam podróż w czasie. Dowiecie się czym zajmowali się zimą dawni mieszkańcy dworu – jak świętowali i jak spędzali wolny czas. Poznacie tradycje świąteczne i karnawałowe. W trakcie trwania pałacowych ferii przeprowadzimy konkurs. Najlepsi z najlepszych otrzymają nagrody. Każdy z uczestników otrzyma drobne upominki.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak w dawnych czasach spędzano zimę. Jak wyglądały długie zimowe wieczory mieszkańców pałacu. Jakie były ich ulubione zajęcia, czy jeździli kuligami i jak radzili sobie z nudą.
Zajęcia będą łączyć elementy historii, sztuki i architektury z zabawami i dużą dawką pozytywnych emocji. W części warsztatowej dzieci wykonają prace konkursowe, za które otrzymają nagrody podczas uroczystego podsumowania Pałacowych Ferii w sobotę 30 stycznia.

Termin:
dzieci w wieku przedszkolnym – wtorki: 19.01 i 26.01 godz. 10:00 – 13:00