Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2023-05-10

XVII DOBRZYCKIE SPOTKANIA Z KLASYKĄ - ZABIERZ MAMĘ NA KONCERT!

W tym roku Muzeum Ziemiaństwa ponownie łączy siły z Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy i wspólnie zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert, organizowany w ramach XVII Dobrzyckich Spotkań z Klasyką. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dzień matki, a co za tym idzie tegoroczną edycję dedykujemy wszystkim mamom, dla których zagra kwintet Filharmonii Kaliskiej Libiamo.

Zespół Libiamo powstał z inicjatywy lidera zespołu Arkadiusza Hylewskiego w 2010 roku i i koncertował jako kwartet smyczkowy. Od 2020 zespół poszerzył skład o kontrabas i występuje jako kwintet. Muzycy wykonują repertuar od baroku do muzyki współczesnej. Publiczność szczególnie ceni zespół za ich autorskie opracowania i aranżacje znanych tematów operowych, musicalowych oraz filmowych. Zespół nie stroni również od scenicznego żartu i twórczej inwencji. Muzycy koncertowali w ważniejszych ośrodkach kulturalnych Wielkopolski i nie tylko. Zespół wielokrotnie również uświetniał muzycznie ważne uroczystości państwowe i regionalne ,koncertował w kilku edycjach Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski oraz w Filharmonii Kaliskiej. Podczas tegorocznych Spotkań z Klasyką, zespół zaprezentuje swój autorski program p.t. Klasycznie i na wesoło, podczas którego publiczność będzie mogła posłuchać nie tylko tzw. znanych i lubianych utworów klasyków (Mozart, Vivaldi, Schroder) potraktowanych nieco z "przymrużeniem oka", ale również symfonicznych wykonań utworów współczesnych.

Nasze wydarzenie jest idealnym pomysłem na kreatywne spędzenie wyjątkowego dnia - dnia mamy. Zachęcamy więc wszystkie dzieci, te małe i te nieco większe, aby w ramach prezentu zabrali swoją mamę do oranżerii. Tuż po koncercie, zapraszamy na wspólne zwiedzanie z przewodnikiem dobrzyckiego pałacu, śladami dawnych mieszkanek.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY.

DO ZOBACZENIA 26 MAJA O GODZ. 17:00 W DOBRZYCKIEJ ORANŻERII.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER