Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-10-18

KONFERENCJA O PRACY ORGANICZNEJ

Jest nam miło poinformować, że 9 listopada 2022 r. (w środę), w siedzibie Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu odbędzie się konferencja "Ludzie Kościoła w pracy organicznej".  Celem spotkań jest ukazanie wkładu osób duchownych w działania na rzecz rozwoju gospodarczego ludności z ziem polskich w okresie zaborów. W ramach spotkań przedstawione zostaną wykłady naukowców oraz znawców tematu z wielu ośrodków badawczych oraz instytucji kościelnych.

Jest to już kolejna konferencja dotycząca pracy organicznej, przygotowywana wspólnie z Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Fundacją Zakłady Kórnickie oraz prof. dr. hab. Lechem Szajdakiem. Tym razem do organizacji dołącza się także Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia i serdecznie zapraszamy już 9 listopada o godz. 9:30 do Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu (Sala Kolumnowa Akademii Lubrańskiego, ul. J. Lubrańskiego 1).

Udział w konferencji jest bezpłatny.
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER