2022-09-16

OSTATNI MIESIĄC WYSTAWY

Zachęcamy do zapoznania się z wystawą czasową ,,Dzień rozpoczynano od kawy ze śmietanką. O kulturze stołu w ziemiańskich dworach i pałacach’’. Będą mogli państwo na niej zobaczyć starodawną wystawę stołową, a także zapoznać się z tym, jak wyglądały uczty w ziemiańskim wydaniu. W gablotach czekają na państwa naczynia z porcelany i fajansu, srebrne sztućce, a także inne przedmioty konieczne do wspaniałych uczt. Z kolei na przygotowanych ściankach  mogą państwo poczytać o tym, jakie znaczenie miało ucztowanie dla dawnych ziemian, co i w jakich ilościach jadano i pito, a także gdzie w tym wszystkim odnajdywały się dzieci. Finisaż wystawy dodatkowo już wkrótce uświetnią opublikowane na naszym kanale na YouTube wywiady dotyczące różnych ważnych elementów dawnego stołu. Serdecznie zapraszamy!