Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-05-24

KONKURS IZABELLA

23 maja w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłów w Antoninie przyznano nagrody w jubileuszowym 20 konkursie na Wydarzenie Muzealne w Wielkopolsce "IZABELLA".  Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i ma ono na celu wyróżnianie instytucji muzealnych, autorów oraz realizatorów najlepszych wydarzeń.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy otrzymało drugą nagrodę w kategorii III - działalność naukowa i wydawnicza, za organizację Dobrzyckiej Konferencji Naukowej.

Konferencja Naukowa w Dobrzycy to organizowane od 2015 roku coroczne, dwudniowe wydarzenie prowadzone przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Od pierwszych edycji konferencja skupia się wokół tematów związanych zarówno z zagadnieniami muzealniczymi (ze szczególnym uwzględnieniem muzeów mieszczących się w domach historycznych), jak i wybranych aspektów z dziejów warstwy ziemiańskiej. Głównym celem dobrzyckiej konferencji jest szerzenie wiedzy o polskim ziemiaństwie oraz przeniesienie dyskusji akademickiej o tej warstwie społecznej w nowy dyskurs. Wrześniowe spotkania są próbą poszerzenia stanu badań nad historią rodzin ziemiańskich, a także nad sposobem pielęgnowania pamięci o dziedzictwie kulturowym zapisanym w murach polskiego dworu.

Przy tej wyjątkowej okazji, zachęcamy do zapoznania się z publikacjami pokonferencyjnymi, które możecie kupić tutaj.FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER