Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-04-28

MAJÓWKA W DOBRZYCKIM MUZEUMWeekend majowy za pasem. Jeśli jeszcze nie udało Wam się zaplanować wypoczynku - nic straconego! Zapraszamy do Dobrzycy.

We wnętrzach pałacowych na naszych odwiedzających czeka nowo otwarta ekspozycja o dawnym ziemiańskim stole. Na wystawie będą mogli Państwo obejrzeć wyjątkowe eksponaty ze zbiorów muzeów z całej polski. Zabytkowe zastawy stołowe, porcelana i fajanse z wytwórni krajowych i zagranicznych, a także stare książki kucharskie i jadłospisy, to tylko niektóre rzeczy prezentowane w pałacu.

Po odwiedzeniu wystawy zapraszamy na długi spacer po parku, gdzie podziwiać można ponad 30 pomników przyrody z Platanem na czele. Warto również odwiedzić nowo odremontowaną wolierę, w której zamieszkały pawie, bażanty królewskie i perliczki. Nie zapomnijcie też o naszej gąsce i zaprzyjaźnionych kaczkach! W parku znajdują się automaty, w których możecie dla nich kupić przekąski. 

Spacer proponujemy zakończyć na specjalnie przygotowanych leżaczkach przy stawie, koniecznie w towarzystwie świeżo parzonej kawy z muzealnej kawiarenki.

Jeśli natomiast jesteście fanami elektroniki i lubicie korzystać z niestandardowych form zwiedzania, sprawdźcie dobrzycki spacerownik.

Od 1 do 3 maja Muzeum otwarte jest w godzinach 11:00 - 18:00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER