Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2022-02-23

OSTATNI TYDZIEŃ WYSTAWY CZASOWEJ

Wystawa poświęcona jest najwybitniejszym przedstawicielom rodu Kossaków – Juliuszowi i Wojciechowi, ojcu i synowi, którzy w niezwykle poetycki, ale zarazem realistyczny sposób ilustrowali rzeczywistość okresu postromantycznego. Sceny batalistyczne, malarstwo historyczne czy zachwycające wizerunki koni (zwierząt ukochanych przez malarzy), to tylko niektóre dzieła, które będzie można wkrótce zobaczyć w dobrzyckim Pałacu. Wśród najcenniejszych eksponatów na wystawie znajdą Państwo między innymi: Artyrelia w odwrocie (fragment panoramy Berezyna), czy Stadninę przy wodopoju. Należy jednak zaznaczyć, że wystawa to również jedyna i niepowtarzalna okazja do zapoznania się z mniej popularną twórczością jednych z najwybitniejszych malarzy polskich. Pochodzące z kolekcji prywatnej obrazy, pozwolą na nowo odkryć twórczość znanego rodu artystycznego Kossaków.  Dopełnieniem  prezentowanego malarstwa będzie szeroka ekspozycja broni palnej oraz białej z okresu XVII, XVII i XIX wieku, a także genialne reprodukcje zbroi, które na każdym odwiedzającym zrobią kolosalne wrażenie. Pochodzącej z kolekcji prywatnej eksponaty ( a w śród nich: karabele, szable polsko-węgierskie i talwary) pozwolą nieco bardziej namacalnie poczuć klimat prezentowanych obrazów oraz przenieść się w czasy "bitewnej zawieruchy".

Juliusz i Wojciech Kossak to postacie znane nie tylko miłośnikom malarstwa historycznego, ale także wszystkim widzom interesującym się szeroko rozumianą kulturą. Mamy więc nadzieje, że prezentowane na wystawie dzieła znajdą szerokie grono odbiorców i zachęcą do odwiedzenia zespołu pałacowo-parkowego w Dobrzycy.  Do odwiedzin zachęcamy zarówno starszych, jak i młodszych miłośników kultury, na których czekać będą specjalne atrakcje. Do zobaczenia świecie Kossaków!

WYSTAWĘ BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ DO NIEDZIELI 27 LUTEGO 2022.

MUZEUM W WEEKEND OTWARTE JEST W GODZINACH:

Sobota 10:00 – 16:00  
Niedziela 11:00 – 16:00

 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER