Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2020-09-01

WYSTAWA POPLENEROWA ZIEMIAŃSKIE KLIMATY 2019

Plener malarski „Ziemiańskie klimaty" organizo­wany jest corocznie. Nawiązując do dawnej tradycji tworzenia artystycznych wizerunków dworów i pałaców, Muzeum Ziemiaństwa zapra­sza artystów malarzy do udziału w plenerach poświęconych tematowi dworów ziemiańskich Wielkopolski. Idea pleneru jest zawsze ta sama — to próba uwiecznienia: a także ocalenia od zapo­mnienia wyjątkowych ziemiańskich rezydencji, będących niezwykle ważnym dziedzictwem kulturowym. Przez okres dwóch tygodni, artyści z całej Polski spotykają się w Dobrzycy, by wspól­nie przestudiować historię rezydencji ziemiań­skich w danym rejonie i nadać im nowe, świeże artystyczne spojrzenie

Na ekspozycji „ZIEMIAŃSKIE KLIMATY 2019" zobaczyć można obrazy malarskie powstałe podczas dwutygodniowego, szóstego już z rzędu, pleneru malarskiego, organizowanego przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Uczestniczący w nim artyści stworzyli wyjątkowe malarskie wizerunki rezydencji ziemiańskich. Każdy obraz to twórcza interpretacja dworu i jego naturalnego otoczenia.

W plenerze uczestniczyli następujący artyści: Halina Borys, Michał Cander, Patrycja Kowal, Krystyna Małecka, Marta Mrówka, Hanna Mróz-Witaszek, Julia Myga, Maria Sadowska, Hanna Styczyńska, Mateusz Wyczółkowski, którzy na swoich płótnach ukazali: dwór w Oporowie, zamek w Rydzynie, pejzaż dobrzycki, pałac w Zalesiu, pałac w Garzynie, Pani z Pawłowic, pałac w Górze, podwieczorek w Rokosowie, pałac w Goli, pałac w Szypłowie.                                

 

Uroczysty wernisaż wystawy poplenerowej Ziemiańskie klimaty 2019" odbędzie się 18 września 2020 roku o godz. 18:00 na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu - ul. Wodna 27 – Pałac Górków, 61-781 Poznań.

Prace artystów z 2019 roku można oglądać w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu od 19 września do 04 października 2020.

Przypominamy, że zwiedzających obowiązuje zasłanianie nosa i ust.

 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER