2020-05-21

OD 26 MAJA MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DOBRZYCY BĘDZIE DOSTĘPNE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Z dniem 26-ego maja Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy otwiera swoje podwoje!!!

Po dłuższej przerwie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy wraz z Oddziałem w Winnej Górze otwierają się dla zwiedzających. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w Dobrzycy, jak i w Winnej Górze. W przygotowaniu ciekawe wystawy i okazja do miłego spędzenia czasu na łonie natury.

Na terenie parku, jak i w udostępnionych budynkach obowiązywać będą wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19. Muzeum pracować będzie w godzinach, które dotychczas obowiązywały. Stan epidemii nakłada na Muzeum konieczność zmian organizacyjnych dotyczących zwiedzania pałacu w Dobrzycy i w Winnej Górze.:

- czasowo zawieszone zostały zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych,

- zwiedzanie grupowe - tylko pod opieką pracownika muzeum w grupie liczącej do 10 osób,

- zwiedzających obowiązuje przestrzeganie bezpiecznego odstępu 2 m,

- ograniczenia dotyczą multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. ekrany dotykowe),

- wprowadzony jest obowiązkowej dezynfekcji dłoni przy wejściu do pomieszczeń muzeum należy posiadać rękawice ochronne oraz ochronę zakrywającą usta i nos,

- obowiązuje zakaz przekraczania wyznaczonych za pomocą odpowiednich taśm stref bezpieczeństwa.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!