Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2020-02-06

W BLASKU EPOKI

15 lat temu, dokładnie 14 lutego 2005 roku Pałac w Dobrzycy został otwarty dla osób odwiedzających. Od samego początku działalności, dobrzycka instytucja stoi na straży dziedzictwa kulturowego zapisanego w murach klasycystycznego pałacu oraz w dawnym ogrodzie angielskim. Przez wiele lat wykfalifikowani pracownicy popularyzowali historię zespołu pałacowo-parkowego oraz tradycję i kulturę polskiego dworu, przygotowując liczne wystawy, wydawnictwa, lekcje muzealne czy wydarzenia kulturalne.

 

Chcąc w wyjątkowy sposób uczcić ten jubileusz, specjalnie dla wszystkich miłośników Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy przygotowaliśmy specjalną niespodziankę:

WYSTAWA ŚWIETLNA
"Spacer w blasku epoki"Od początku miesiąca dobrzycki park rozbłysnął światłami specjalnie przygotowanych iluminacji, które tworzą ponad czterometrowe, świetliste postacie w strojach z epoki. Imponujących rozmiarów dekoracje świetlne, nawiązujące stylistyką do historii dobrzyckiego majątku, w niezwykły sposób zdobią zespół pałacowo-parkowy, tworząc miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym. Spacerując od głównej bramy w kierunku oranżerii na swojej drodze możemy spotkać elegancką damę odpoczywającą przy oficynie, szarmanckiego gentelmana spoglądającego z dumą na panteon, czy rozbrykane dzieciaki bawiące się przy parkowych alejkach. Nastrojowy spacer po rozświetlonym parku to nie tylko doskonała propozycja na zimowe wieczory zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ale również jedyna możliwość odbycia niezwykłej podróży do czasów, kiedy w dobrzyckiej rezydencji mieszkali dawni właściciele. To jedyna taka wystawa prezentowana w południowej Wielkopolsce, prezentująca imponujących rozmiarów iluminacje świetlne.

 

Wystawę można oglądać do końca lutego, codziennie od zapadnięcie zmroku do godziny 22:00

Wstęp do parku jest bezpłatny.

Przypominamy, że na osi widokowej znajduje się również specjalna foto-ramka, którą zachęcamy do wspólnych zdjęć z pałacem - perełką polskiej architektury.

Pamiętajcie zabrać ze sobą aparat!

 


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER