Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-07-23

DLA PRZYJEMNOŚCI I Z KONIECZNOŚCI - O PODRÓŻACH ZNANI I LUBIANI

Od kwietnia bieżącego roku w dobrzyckim Muzeum można oglądać wystawę czasową poświęconą podróżą w XIX i XX wieku. Ekspozycja ma za zadanie nie tylko przybliżyć sposób podróżowania po Polsce i świecie rodzin ziemiańskich, ale również odpowiedzieć na pytanie – dlaczego kiedyś wyruszano w drogę? Dla przyjemności czy z konieczności? Okazuje się jednak, że niezwykle ciężko jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to trudne pytanie. Również zadawane współcześnie sprawia nie lada kłopot.  Jednak stawiając czoła temu wyzwaniu, zaprosiliśmy do dobrzyckiego muzeum znanych podróżników, którzy opowiedzą, co ich motywuje do wyruszenia w drogę i czy są to wyprawy dla przyjemności, czy z konieczności? Wspomnienia z odwiedzanych krajów, przebytych wypraw i przygotowań do podróż, staną się kontrastem do wystawy prezentowanej w pałacu i jednocześnie zachęcą publiczność do rozpoczęcia dyskusji na temat znaczenia podróży kiedyś i dziś.

Zapraszamy w sierpniowe weekendy do sali balowej dobrzyckiego pałacu.

11.08 (niedziela) godz. 18:00 „Smaki świata” – ADAM BOROWICZ

Najpopularniejszy śląski bloger i autor programu TO JE BOROWICZ emitowanego w TVP, opowie o swoich kulinarnych wojażach a także o najdziwniejszych i najsmaczniejszych potrawach jakie próbował w życiu.

16.08 (piątek) godz. 19:00 „Muzyczne wojaże” - JACEK „DŻEJ DŻEJ” JĘDRZEJAK

Nie każdy wie, że wokalista słynnego zespołu BIG CYC, jest również wielkim miłośnikiem dalekich wypraw! „Dżej Dżej” podróżuje bez planu z gitarą na plecach i aparatem fotograficznym w plecaku, a pokłosiem jego przygód są dwie książki, o których opowie podczas spotkania.

25.08 (niedziela) godz. 18:00 „Przekraczać granicę” – JASIEK MELA

Jasiek to najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów i pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Motywacyjny wykład podróżnika, przekona wszystkich „leniwców” i „niedowiarków”, że niemożliwe nie istnieje i każdy może spełniać swoje marzenia.

30.08 (piątek) godz. 19:00 „Zakazane miejsca” – NAPROMIENIOWANI.PL

Czy są na świecie miejsca, których lepiej nie odwiedzać? Podobno tak, ale nie dla Napromieniowanych! Byli w Czarnobylu, Prypeci, Fukushimie i z wielką przyjemnością zabiorą tam dobrzycką publiczność! Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa starych liczników Geigera i pokaz filmu „Ostatni ludzie Czarnobyla”.WSTĘP NA WSZYSTKIE WYKŁADY JEST BEZPŁATNY!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER