Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-07-18

WYSTAWA ARCHEOLOGICZNA - TAJEMNICE DAWNEJ AFRYKI

Od kwietnia bieżącego roku w dobrzyckim Muzeum można oglądać wystawę „Dla przyjemności i z konieczności. Na szlakach ziemiańskich podróży w XIX i XX wieku”, która wciąż cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem publiczności. Chcąc nieco dopełnić tematy związane z dawnymi podróżami i wyprawami w nieznane – zapraszamy Państwa na nową ekspozycję czasową do dobrzyckiego pałacu!

Wielkie Królestwa Chrześcijańskie w Nubii. Tajemnicze wykopaliska z dawnej Afryki to wystawa przygotowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, prezentująca zabytki pozyskane w trakcie badań prowadzonych przez Polaków w Sudanie od lat 60 ubiegłego wieku. Już od 27 lipca eksponaty będące w zbiorach poznańskiej instytucji, będzie można oglądać w dobrzyckim pałacu. Nowoczesna ekspozycja, prezentowana w Sali Egipskiej, zabierze wszystkich odwiedzających do dawnej Afryki, gdzie poznają tajemniczy świat historycznej krainy - Nubii. Na wystawie będzie można zobaczyć liczne zabytki archeologiczne, m.in. bogato zdobione wyroby ceramiczne, detale architektoniczne, malowidła ścienne, czy ryty naskalne. Wspólnie odkryjemy na nowo zapomniany świat kultury Nubii, dowiadując się, jak żyli, czym się zajmowali i w co wierzyli dawni mieszkańcy tej części świata.  Wystawię dedykujemy wszystkim miłośnikom historycznych podróży, szczególnie tym zainteresowanym egzotycznymi wyprawami w nieznane.


Wystawa można oglądać od 27.07 do 30.09. 2019

Wernisaż: 27.07 lipca godz. 16:00

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER