Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-05-06

NOC MUZEÓW 2019Popularność Nocy Muzeów nie słabnie już od kilkunastu lat. W tym czasie odbyło się wiele corocznych wydarzeń w całej Polsce. Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy tradycyjnie już przyłącza się do obchodów tego szczególnego dnia. 

Zapraszamy 18 maja od godziny 18:00.
W programie

  • Wystawa czasowa "Dla przyjemności i z konieczności. Na szlaku ziemiańskich podroży w XIX i XX wieku" - powozem, bryczką, koleją żelazną czy automobilem. Do lekarza, na zakupy czy w odwiedziny. Do pobliskiego miasteczka, do innego zaboru, Francji, Włoch czy nawet Turcji. Jak podróżowali ziemianie i co ze sobą zabierali - w podróż wybierzemy się wraz z przewodnikiem w godzinach 19:00 i 21:00.
    Więcej o wystawie tutaj.
  • Wystawa czasowa "W kręgu rodziny Czarneckich" - jak co roku Panteon zostanie również udostępniony dla zwiedzających. W jego wnętrzach zaprezentowane zostaną niepublikowane dotąd fotografie rodziny Czarneckich  ostatnich przedwojennych właścicieli majątku Dobrzyca oraz osób z nimi spokrewnionych i zaprzyjaźnionych.
  • Pokaz samochodów zabytkowych - na osi widokowej staną pojazdy z okresu międzywojennego i z lat 40./50/ biegłego stulecia. Będą one doskonałym rozpoczęciem podróży wraz z przedstawicielami warstwy ziemiańskiej, która kontynuowana będzie na wystawie czasowej.
  • Salonik fotograficzny - ubiegłoroczna atrakcja, która cieszyła się największym zainteresowaniem. W tym roku powraca w niego zmienionej formie. Zachęcamy do utrwalenia swojej obecności podczas Nocy Muzeów w Dobrzycy.

Poza specjalnie przygotowywanymi na ten dzień niespodziankami czekają stałe ekspozycje w pałacowych wnętrzach, park angielski idealny do nocnego spaceru oraz kawiarnia w piwnicach pałacu.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER