Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-04-28

MAJÓWKA W DOBRZYCY

Majówka to idealny czas na odwiedzenie dobrzyckiego zespołu pałacowo-parkowego – kwitnące drzewa i krzewy, pierwsze ciepłe promienie słońca i fauna budząca się do życia, zachęcają do długich spacerów po dawnym ogrodzie angielskim. Ale urocze okoliczności przyrody to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na Was w dawnym majątku ziemiańskim. Zobaczcie, co można robić w Dobrzycy!

DLA TYCH DUŻYCH…

Zwiedzanie pałacu i wystawy czasowej

Zachęcamy do odwiedzenia osiemnastowiecznej rezydencji należącej kiedyś do generała Augustyna Gorzeńskiego. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowej, wystawy czasowej „Dla przyjemności i z konieczności. Na szlakach ziemiańskich podróży w XIX i XX wieki”

Relaks w parku

Wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy na spacer śladami pomników przyrody (mamy ich ponad 30!), podziwiając jednocześnie wystawę plenerową o historii parku. Po spacerze obowiązkowe leniuchowanie na specjalnie dla Was przygotowanych leżaczkach nad stawem.

Pałacowa kawiarnia

Od 1 maja, w piwnicach naszego pałacu ponownie pojawia się kawiarenka, serwująca aromatyczne kawy, wykwintne herbaty oraz słynne już desery lodowe.

DLA TYCH NIECO MNIEJSZYCH…

Mapa Małego Turysty

Dla najmłodszych odkrywców zabytkowych pałaców, w naszym Muzeum czeka darmowa Mapa Małego Turysty. Dzięki niej, dzieciaki będą mogły poznać najciekawsze eksponaty i elementy architektoniczne dobrzyckiej rezydencji.

Dobrzycka Gra Terenowa

Wszystkich miłośników przyrody zapraszamy do samodzielnego wypełnienia specjalnie przygotowanej Dobrzyckiej Gry Terenowej. Z taką kartą zadań, spacer po parku będzie dużo ciekawszy!

Kącik Małego Podróżnika

Na wystawie czasowej został przygotowany specjalny Kącik Małego Podróżnika, a w nim znajdziecie: kolorowanki, gry i puzzle, które pozwolą Wam wybrać się w wycieczkę dookoła świata.

MUZEUM CZYNNE CAŁĄ MAJÓWKĘ DO GODZINY 10:00 DO 18:00
ZAPRASZAMY!FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER