Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-02-25

ALBUM RODZINNY HRABIÓW SIERAKOWSKICH

Uprzejmie informujemy, że od wtorku 26 lutego w dobrzyckim pałacu oglądać można wystawę planszową „Album rodzinny hrabiów Sierakowskich”, którą eksponujemy dzięki uprzejmości jej twórcy – Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim. Wystawa, na którą składają się stare fotografie ze zbiorów rodzinnych, dziś przechowywane w waplewskim muzeum oraz Archiwum Państwowym w Krakowie, w ciekawy sposób ukazuje życie codzienne zasłużonej dla polskości rodziny Sierakowskich – dawnych właścicieli waplewskiego dworu. Jak podkreślają autorzy wystawy, „prezentowany zbiór fotografii pozwala wniknąć w życie ludzi wymazanych z historii, w życie warstwy społecznej, która zniknęła”. Oglądać na nich możemy bowiem zarówno „dzień powszedni z zajęciami szkolnymi, działalnością społeczną, codziennymi zabawami dzieci i obecnością ukochanych zwierząt, jak i odświętny, upamiętniający śluby i uroczystości charakterystyczne dla życia ziemiańskiego”. Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego muzeum i bliższego zapoznania się z ziemiańską codziennością sprzed przeszło osiemdziesięciu lat, zachęcając również do odwiedzenia facebookowego profilu waplewskiego muzeum, gdzie znaleźć można liczne, a przy tym niezmiernie ciekawe informacje i ciekawostki z życia uwiecznionych na wystawie osób.


Przy okazji przypominamy, że ze względu na trwające prace nad nową wystawą, z ruchu turystycznego wyłączona została część sal na parterze. W związku z tym bilety do muzeum można nabywać po niższej cenie.

Mamy nadzieję, że ekspozycja o rodzie Sierakowskich skutecznie umili Państwu oczekiwanie na naszą nową wystawę, której szczegóły przedstawimy już wkrótce.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER