Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2019-01-30

FINISAŻ WYSTAWY CZASOWEJ - KONCERT I OPROWADZANIEWystawa czasowa „Ziemiańskie drogi do niepodległości. Powstańcy Wielkopolscy” prezentowana jest w dobrzyckim pałacu od listopada ubiegłego roku. Ekspozycja zorganizowana została z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale odnosi się ona przede wszystkim do Powstania Wielkopolskiego oraz roli jaką w tym zrywie niepodległościowym odegrały ziemiańskie rodziny.

Wśród wielu prezentowanych, cennych eksponatów, pochodzących z muzeów w całej Polsce oraz z prywatnych kolekcji, na wystawie można podziwiać m.in. mundury, odznaczenia, zdjęcia oraz grafiki dokumentujące ten niezwykle ważny dla historii naszego kraju okres. Ponadto, nowocześnie przygotowana wystawa, kontrastująca w założeniu z pałacowymi dekoracjami, zaprezentuje sylwetki wielu znanych i cenionych właścicieli ziemskich, mających swój udział w walce o niepodległość. Wystawę zamyka ekspozycja dotycząca tragicznych losów wielu ziemian-powstańców po agresji III Rzeszy w 1939.

Ekspozycję można oglądać tylko do 17 lutego i z tej okazji zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty!


DARMOWE OPROWADZANIE PO WYSTAWIE 1-3, 8-10, 15-17 lutego

Przez trzy pierwsze weekendy lutego na wszystkich turystów, którzy zakupią bilet wstępu do Muzeum, w dobrzyckim pałacu będzie czekał dodatkowo przewodnik, który bezpłatnie oprowadzi odwiedzających po wystawie. Uwaga! Oferta ważna jest tylko w weekendy!

KONCERT „OBRAZY WOLNOŚCI” 17 lutego godz. 17:00

W ostatni dzień wystawy zapraszamy na wyjątkowy koncert Huberta „Kargen” Bojarskiego, autora tekstów i muzyki z gatunku piosenki literackiej. Jego utwory są lirycznym przedstawieniem historii Polski i świata. Podczas występu usłyszymy także piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Jacka Kowalskiego, a wszystko to przy akompaniamencie gitary. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER