Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2018-06-27

RECITAL KLAWESYNOWY - SOLO I W DUECIE

Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski to cykl koncertów skierowanych do potencjalnych melomanów, odciętych od kontaktu z kulturą z powodu oddalenia od Kalisza oraz ograniczonych możliwości finansowych (wstęp na koncerty festiwalu jest bezpłatny). To wyjście ku publiczności w małych ośrodkach ma na celu umożliwienie jej kontaktu z żywą muzyką, pozwala na udział w koncercie całych rodzin. Miejsca koncertów Festiwalu nie zostały wybrane przypadkowo. Są to miejsca ważne dla lokalnych społeczności, wiążą się z obecnością sztuki w wielu aspektach. To miejsca kojarzone z muzyką, duchowością, wiedzą, edukacją i wieloma indywidualnymi odczuciami. Pomysł organizacji festiwalu w przepięknych wnętrzach wielkopolskich pałaców, zamków, kościołów na pewno jest pewnego rodzaju promocją tych miejsc, a za sprawą zespołów kameralnych z Kalisza, Warszawy czy Krakowa melomani południowej Wielkopolski mają okazję posłuchać świetnych wykonań muzyki różnych epok. 

W ramach tego wyjątkowego wydarzenia zapraszamy bardzo serdecznie już 22 lipca o godzinie 18:00 do sali balowej dobrzyckiego pałacu na koncert Elżbiety Stefańskiej i Mariko Kato - światowej sławy muzyków, które zaprezentują znane utwory muzyki klasycznej na klawesynie.

 

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY!

PROGRAM KONCERTU:

M.K. Ogiński - Polonez G-dur

M.K. Ogiński - Polonez G-dur

M.K. Ogiński - 4 Polonezy solo a-moll, d-moll, d-moll, Es-dur

W.A. Mozart Sonata D-dur KV 381

W.A. Mozart - Wariacje C-dur
"Ah!Vous dirai-je, Maman" KV 265

J.K. Vanhal - 3 utwory na 4 ręce

G.F. Handel - Chaconne G-dur HWV 435

A. Soler - Fandango

W.A. Mozart - Marsz turecki na 4 ręce KV 331

 

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER