Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2018-06-27

RECITAL TOMASZA STOCKINGERA 27 LIPCA GODZ. 18:00

Recital "Już nie zapomnisz mnie", to nostalgiczne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia z 1938 roku”. Wydarzenie jest więc swoistego rodzaju hołdem dla znakomitego kina przedwojennego i jego wybitnych twórców takich jak: Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyńskiego, Antonii Fertner i inni. Do tych magicznych czasów przeniesie nas Tomasz Stockinger oraz Stefan Gąsieniec, którzy w charakterystyczny dla pianisty i aktora sposób zaprezentują klasyczne melodie w klimacie starego kina.


Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 roku.  Od tego czasu jest nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą.  Dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie".


Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym. Stefan Gąsieniec to znany kompozytor, pianista, ale także menedżer kultury. W 2010 roku został wyróżniony Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę m.in. do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie, koncertując równorzędnie jako 


pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu. Koncertował także z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in. Ewą Bem, Justyną Steczkowską, Michałem Bajorem i wieloma innymi.


BILET: 15 ZŁ
WKRÓTCE RUSZY SPRZEDAŻ BILETÓW NA TO WYDARZENIE.


FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER