2018-05-10

ROTMISTRZ WITOLD PILECKI - BOHATER NIEZWYCIĘŻONY

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy jest współorganizatorem uroczystości związanych z 116 rocznicą rodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz 70. rocznicą zamordowania do przez władze Komunistyczne, które odbędą się 13 maja 2018 r. w Dobrzycy.

Podczas uroczystości będzie można zapoznać się z wystawą planszową "Rotmistrz Witold Pilecki - zwyczajny bohater", którą przygotowało Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.
Wykłady na temat Rotmistrza wygłoszą: Pan Tadeusz Płużański i Pan Piotr Dmitrowicz.
Na koniec przygotowany zostanie wieczorek poezji w wykonaniu poetów warszawskich.

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach.