Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2015-11-20

„UTRACONE DZIEDZICTWO – LOSY ZIEMIAN W XX WIEKU”

Ponadregionalny projekt edukacyjny współorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie, Małopolskie Kuratorium Oświatowe w Krakowie, a także Oddziałowe Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie oraz Gdańsku.

Oś tematyczna projektu koncentruje się wokół dziejów ziemiaństwa polskiego do zakończenia II wojny światowej. Celem projektu jest nie tylko poznanie dziejów polskiej elity społecznej, ale przede wszystkim zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, a w szczególności jej lokalnym wymiarem. Wyjątkowo cenne mogą okazać się nie tylko spotkania ze świadkami historii, ale także odkrywanie miejsc, które nawiązują do ziemiaństwa i jego dziejów.

Jednym z elementów projektu jest konkurs adresowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenów całej Polski. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę w jednej z trzech form pisemnej, fotograficznej lub multimedialnej. Oceniana będzie kreatywność, zgodność faktów historycznych oraz samodzielna praca z materiałami historycznymi (źródła pisane, fotografie i relacje świadków). Zwycięzcy konkursu pojadą do Krakowa na trzydniową sesję naukowo-edukacyjną, połączoną z ogólnopolskim finałem konkursu.

utracone_dziedzictwo

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER