Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2018-04-26

MAJ W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA W DOBRZYCY

Nowe wystawy czasowe, uzupełniona ekspozycja stała, koncerty i imprezy plenerowe to tegoroczna oferta Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy na sezon wiosna-lato. Już od pierwszych dni maja zachęcamy do spędzenia czasu w Zespole Pałacowo-Parkowym.
Relaks na leżaku nad stawem? Randka w przytulnej kawiarence? Wycieczka rowerowa alejami zabytkowego ogrodu? A może po prostu rodzinne zwiedzanie osiemnastowiecznego pałacu? U nas można wszystko!
Majówka
W majówkę, która w tym roku trwa cały tydzień, Muzeum otwarte jest dłużej: od 30 kwietnia do 4 maja w godz. 11:00 - 18:00.
Przypominamy, że soboty są dniem bezpłatnego wstępu.Co można zobaczyć?


Nowa wystawa czasowa TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA ZIEMIAN. MALARSTWO I GRAFIKA
22 kwietnia - 30 września 2018 r.
Ekspozycja stała: MASONERIA ZNANA I NIEZNANA
Ekspozycja stała: BROŃ PALNA Z XVIII I XIX WIEKU
Co dla najmłodszych?
Zapraszamy całe rodziny do aktywnego spędzenia u nas czasu.
Z myślą o najmłodszych powstała Dobrzycka Gra Terenowa oraz ścieżki edukacyjne w naszym parku:

Wydarzenia w sezonie wiosna-lato

19 maja 2018r. tradycyjnie zapraszamy na Noc Muzeów. Czekamy na Was w godzinach 18:00 - 0:00 z salonikiem fotograficznym i nową wystawą planszową. 
26 maja 2018r. ukaże się długo oczekiwana druga publikacja Kazimierza Balcera "Generał Kazimierz Turno (1778-1817). Przypominamy, że poprzednią książkę "Ogród angielski gustowny i w rośliny bogaty. Zarys dziejów założenia parkowego w Dobrzycy", nagrodzoną nagrodą Izabella 2016 można kupić w naszym sklepie internetowym.
26 maja 2018r. odbędzie się również koncert plenerowy XIV Dobrzyckie Spotkania z Klasyką, który będzie pierwszym z planowanych cyklicznie letnich koncertów w naszym parku. Szczegóły wkrótce.


Park wart uwagi
Poza wydarzeniami i wystawami zachęcamy również po prostu do spędzenia miło czasu w naszym parku. W zeszłym roku zyskał on tytuł Zabytku Zadbanego 2017. W krętych alejkach czekają ławki, woliera z ptactwem ozdobnym. A po wyczerpującym spacerze można odpocząć w kawiarni w pałacowych piwnicach.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER