2018-04-18

WYSTAWA POPLENEROWA

9 września 2017 roku w dobrzyckim pałacu odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej "Ziemiańskie klimaty IV", na której eksponowane były prace powstałe podczas poprzedzającego ją dwutygodniowego, czwartego już z rzędu, pleneru malarskiego, organizowanego przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Jego uczestnicy - pod kierunkiem komisarza p. Haliny Borys i opieka merytoryczną p. Aleksandra Starzyńskiego, b. Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, tworzyli malarskie wizerunki rezydencji ziemiańskich, tym razem położonych w powiecie ostrowskim. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, każdy z artystów zajął się jednym wybranym obiektem, a w plenerze uczestniczyli artyści pochodzący z różnych stron kraju i posługujący się ciekawie zróżnicowanymi środkami wyrazu.

Prace stworzone przez artystów w 2017 będzie można obejrzeć ponownie – tym razem w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu! Zapraszamy bardzo serdecznie do Pałacu Górków w Poznaniu na wystawę poplenerową
„Ziemiańskie Klimaty 2017”.

Obrazy prezentowane będą od 23 kwietnia do 7 maja 2018.