Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2018-01-08

SPOTKANIE Z RYSZARDEM BACCIARELLIM

Ryszard Bacciarelli jest uznanym polskim aktorem teatralnym i filmowym. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej występował między innymi w Teatrze im. S.  Jaracza w Łodzi oraz Teatrze Nowym w Warszawie. W swojej karierze zagrał m.in.  Poetę w „Weselu” S. Wyspiańskiego, Wacława w „Zemście” A. Fredry czy Oberona w „Śnie nocy letniej” W. Szekspira. Szerszej publiczności znany jest z ról w takich serialach jak „Dom” czy „W labiryncie”.

Podczas niedzielnego spotkania w Dobrzycy  z Ryszardem Bacciarellim będziemy rozmawiać nie tylko o jego karierze, ale również o jego powiązaniach z Marcello Bacciarellim - nadwornym malarzem Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jak sam aktor przyznaje jest jego prapraprawnukiem, a więc zamiłowanie do kultury i sztuki w rodzie Bacciarellich przetrwało do dziś. Co ciekawe, ta artystyczna rodzina z czasem stała się ziemiańską, dzięki donacji króla w uznaniu zasług malarza, którego cenił i darzył przyjaźnią, ale po zaborze pruskim jej majątek został skonfiskowany, a jej członkowie z właścicieli stali się pracownikami majątków.

Zapraszamy bardzo serdecznie 14 stycznia o godzinie 14:00 do Pałacu Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, gdzie będzie można nie tylko posłuchać wspomnień aktora, ale również samemu zamienić kilka słów z tym wybitnym artystą. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny! Wydarzenie organizowane związku z Wystawą Jednego Obrazu pędzla Bacciarellego prezentowaną w Muzeum w 200 rocznicę śmierci artysty.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER