2017-10-22

SALONIK LITERACKI U CZARNECKICH

Zapraszamy na cykl wyjątkowych wydarzeń odbywających się w Sali Balowej w dobrzyckim pałacu. Salonik literacki u Czarneckich to spektakle z udziałem grupy teatralnej Konikowe Orły. Interpretacji scenicznej poddane zostaną wielkie dzieła literatury m. in. ,,Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, oraz ,,Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. Scenografią do tych inscenizacji będą klasycystyczne wnętrza pałacowych sal.

Spektakle będą odbywać się według następującego harmonogramu:
- 27 X 2017 r. godz. 19:00 - Życie codzienne w ziemiańskim dworze
- 24 XI 2017 r. godz. 19:00 - O ziemiaństwie lirycznie
- 8 XII 2017 r. godz. 19:00 - Ziemianie na tle dziejów
- 17 XII 2017 godz. 17:00 - specjalne spotkanie świąteczne

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.