Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-07-19

WAKACJE W MUZEUM

Sezon urlopowy za pasem. Wyższe temperatury, dłuższe dni i wspaniała wakacyjna aura sprawiają, że coraz więcej osób spędza wolny czas na aktywnym wypoczynku. Jeżeli dopiero zaczynacie sezon urlopowy, albo nawet jeśli jesteście już po, ale macie ochotę spędzić w miły i oryginalny sposób wakacyjny weekend – zapraszamy do Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy!

Nasz dziesięciohektarowy park (który w tym roku został wyróżniony nagrodą Zabytek Zadbany) jest idealnym miejscem na urządzenie sobie wycieczki rowerowej, pikniku, ogniska czy po prostu wyjątkowego spaceru. W parku znajdują się aż 33 pomniki przyrody i specjalnie zaprojektowane ścieżki edukacyjne dla najmłodszych, które sprawią, że zwykła przechadzka może zamienić się w kreatywną lekcję historii i przyrody.  Dla odwiedzających nieopodal stawów przygotowaliśmy leżaczki, na których można  rozkoszować się słońcem, popijając chłodne drinki przygotowane przez działającą w piwnicach Pałacu kawiarnię Cafe Loża.

 

Na miłośników historii czekają również wyjątkowe atrakcje! W naszym Pałacu wciąż można oglądać wystawę "Józef Wybicki i jego czasy. Hymn. Legiony. Księstwo Warszawskie", na której prezentowane pamiątki związane z pobytem józefa Wybickiego w Dobrzycy, dziewiętnastowieczne faksymile zaginionego rękopisu  "Mazurka Dabrowskiego", a także wybitne dzieła malarskie pędzla Juliusza Kossaka, Januarego Suchodolskiego oraz Juliana Fałata. Dużą popularnością cieszy się także skromna wystawa o masonerii, która wzbudza ciekawość wielu osób i jest nieco próbą „odczarowania” zagadnień związanych z wolnomularstwem.

 

Podsumowując – warto tu przyjechać! Szczególnie w tę najpiękniejszą porę roku!

Zapraszamy do odwiedzin!

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER