2017-05-17

XIII DOBRZYCKIE SPOTKANIA Z KLASYKĄ - JAZZ W OGRODZIE

Po raz kolejny Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza na wyjątkowy koncert z cyklu Dobrzyckie Spotkania z Klasyką! To już trzynasta edycja tego muzyczno-historycznego wydarzenia!

27 maja od godziny 18:00 w parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy rozbrzmiewać będzie muzyka jazzowa lat 20 i 30 dwudziestego wieku! Główną atrakcją wieczoru będzie występ znanego w południowej Wielkopolsce zespołu Sul-Jazzband, grającego jazz klasyczny i improwizowany. Jako  jako support wystąpią młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, im. Wojciecha Kilara w Pleszewie, którzy zaprezentują swoje umiejętności tuż przed wystepem jazzowej grupy.

Podczas głównego koncertu publiczność posłucha takich standardów jazzowych jak Hello, Dolly , When the saint go marching in, czy Joy of spring. Ponadto muzycy z Sul-Jazzband zagrają utwory znane z filmów o tematyce ziemiańskiej w zupełnie nowej, jazzowej aranżacji! Wszystko odbędzie się w klimatach lat międzywojnia, w samym sercu dobrzyckiego parku, gdzie zgromadzona publiczność będzie mogła zrelaksować się  na specjalnie przygotowanych leżakach.

Podczas wydarzenia działająca przy Muzeum kawiarnia Cafe Loża serwować będzie drinki i napoje, popularne w prezentowanej epoce.

Zapraszamy serdecznie w sobotni wieczór, 27 maja o godzinie 18:00 do dobrzyckiego parku! WSTĘP WOLNY!