2017-04-20

NAGRODA DLA MUZEUM W DOBRZYCY - KONKURS ZABYTEK ZADBANY 2017

Mamy zaszczyt poinformować, że Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy zostało laureatem w konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków ZABYTEK ZADBANY 2017. Otrzymaliśmy I miejsce w kategorii: Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie i pałacowe). Jako uzasadnienie werdyktu jury podało: "nagrodę przyznano za rewaloryzację założenia w Dobrzycy pozwalającą zachować i wyeksponować walory architektoniczne i krajobrazowe zespołu rezydencjonalnego".