Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-05-30

DOBRZYCKI PLATAN W FINALE KONKURSU NA DRZEWO ROKU 2016

DOBRZYCKI PLATAN W FINAŁOWEJ 16 KONKURSU DRZEWO ROKU 2016


Do tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja nadesłanych zostało blisko 100 zgłoszeń z całej Polski, z których jury konkursu wybrało finałową 16 – 5 dębów i 5 lip oraz grab, gruszę, sosny, głóg, platana i surmię. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za niezwykle ciekawe i poruszające opowieści o drzewach, wydarzeniach historycznych, których były świadkiem i losach ludzi z nimi związanych.

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. Ambasadorami konkursu są podróżniczka i autorka Elżbieta Dzikowska, reżyser Kazimierz Kutz oraz językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim profesor Jan Miodek.

Zwycięzcę konkursu Drzewo Roku 2016 wybiorą internauci podczas czerwcowego głosowania na www.drzeworoku.p

Platan w Dobrzycy – Dobrzyca (woj. wielkopolskie) – platan klonolistny, wiek 280 lat, obwód 1165 cm, wysokość 35 m, pomnik przyrody, zgłoszony przez Miasto Dobrzyca.

Dobrzycki platan klonolistny rosnący na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Dobrzycy, gdzie od niedawna mieści się Muzeum Ziemiaństwa, jest jednym z największych tego gatunku drzew w Polsce.Platan jest powszechnie kojarzony z miastem i gminą Dobrzyca. Jest ważnym elementem zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz częścią historii i kultury tego regionu. O tym jak ważny jest on dla lokalnej społeczności świadczy fakt, że to właśnie kształt jego liści zainspirował autora projektu insygniów władzy samorządowej, który umieścił ich wizerunek w łańcuch burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej. Mieszkańcy miasta Dobrzyca jak i goście odwiedzający park kochają to drzewo i pragną aby w ważnych momentach życia, takich jak ślub czy komunia, być blisko niego. Platan patronuje też lokalnym imprezom takim jak „Dni platana” czy „Drzewa dobrzyckiego parku”.

W tym roku na każde drzewo biorące udział w konkursie będzie można równocześnie zagłosować na dwa sposoby. Oprócz głosowania poprzez stronę internetową za pomocą adresu e-mail (tak jak w poprzednich edycjach), będzie można także zagłosować za pomocą wiadomości SMS. Po zakończeniu głosowania suma głosów otrzymanych w obu głosowaniach na poszczególne drzewa wyłoni zwycięzcę konkursu Drzewo Roku 2016. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 lipca do godz. 12.00.

Aby zagłosować za pomocą SMS na dobrzycki platan należy wysłać wiadomość tekstową o treści Drzewo15 pod numer 7255. Jeden SMS to jeden głos. Na każde drzewo można zagłosować wielokrotnie. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 2,46 zł brutto (2 zł + VAT).

Głosujący mogą wysłać nieograniczoną liczbę wiadomości SMS z danego numeru telefonu. Głosowanie SMS będzie prowadzone od dnia 1.06.2016 r. od godz. 00.00.00 do dnia 30.06.2016 r. do godz. 23:59.59. Głosy otrzymane przed rozpoczęciem i po zamknięciu głosowania nie będą brane pod uwagę w obliczaniu jego wyniku.

Szczegółowe regulaminy głosowania SMS i przy użyciu adresu e-mail będą dostępne na stronie www.drzeworoku.pl . Na tej stronie będzie można także na bieżąco śledzić wyniki obu głosowań. Ilość głosów oddanych przy użyciu SMS będzie uaktualniana raz dziennie na stronie http://drzeworoku.pl/glosowanie-sms.html ,natomiast głosy oddane za pomocą adresu e-mail będą uaktualniane na bieżąco i będą widoczne na głównej stronie przy miniaturkach zdjęć poszczególnych drzew.

Na stronę głosowania zapraszamy już 1 czerwca
- NIE BĄDŹ OBOJĘTNY ODDAJ SWÓJ GŁOS NA NASZ DOBRZYCKI PLATAN
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER