Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2015-11-06

WYSTAWA „EUROPA W RODZINIE. ZIEMIAŃSTWO POLSKIE W XX W.”

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy zapraszają na wystawę „Europa w rodzinie. Ziemiaństwo polskie w XX wieku”, która prezentowana będzie w salach dobrzyckiego pałacu pomiędzy 18 listopada 2015 r. a 3 kwietnia 2016 r.

Kuratorem wystawy, prezentowanej uprzednio w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, jest dr Agnieszka Łuczak, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu.

Ekspozycja, poprzez pryzmat losów poszczególnych rodzin ziemiańskich, przedstawia dzieje tej warstwy społecznej w ciągu ubiegłego stulecia, zwracając przede wszystkim uwagę na odgrywaną przez jej przedstawicieli rolę społeczną. Wiele miejsca poświecono również kwestii eksterminacji tej warstwy społecznej przez obu okupantów oraz jej zniszczenia w następstwie przeprowadzonej przez władze komunistyczne reformy rolnej.

europa_w_rodzinie

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER