Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-03-20

WARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM

Warsztaty okolicznościowe, organizowane w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaczynają już powoli być naszą małą tradycją. Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia, lub Wielkanocy zapraszamy najmłodszych miłośników historii do wspólnej zabawy i nauki o dawnych obrzędach i tradycjach związanych z tym wyjątkowym okresem.

Najbliższe zajęcia tematyczne poświęcone będą oczywiście Wielkiej Nocy. Wszystkie dzieci, które odwiedzą nasze Muzeum, będą mogli nie tylko dowiedzieć się, jak kiedyś obchodzono te wyjątkowe święta w rodzinach ziemiańskich, ale również stworzyć swoje własne palmy wielkanocne i oczywiście pisanki. Na uczestników czeka również edukacyjny spacer po parku połączony z poszukiwaniem wielkanocnych skarbów.

Warsztaty organizowane są dla szkół podstawowych i przedszkoli oraz dzieci do 12 roku życia.

Dla osób indywidualnych szczególnie gorąco pragniemy polecić wyjątkowe warsztaty ceramiczne prowadzone przez panią Olę Kubicę. Podczas spotkania uczestnicy przygotują wraz z prowadzącą swoje własne, gliniane ozdoby wielkanocne. Zajęcia odbędą się 25 marca, w Oranżerii Muzeum Ziemiaństwa. Wstęp tylko 5 zł. To już ostatni moment na zapisy!

Więcej informacji o wydarzeniach dedykowanych najmłodszej publiczności znajdą Państwo w naszym informatorze edukacyjnym oraz tutaj.

Zapraszamy serdecznie!
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER