2017-01-04

NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy pragnie serdecznie zaprosić Państwa na koncert „Noworoczne Kolędowanie”.  Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki, a także popularne, świąteczne pieśni w wykonaniu wybitnych artystów: Katarzyny Zawady, Emilii Pankowiak oraz Jakuba Pankowiaka.  Ponadto specjalnym punktem wydarzenia będzie występ młodych mieszkańców Dobrzycy, uczniów Sławomira Pankowiaka, którzy zaprezentują swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością.

Katarzyna Zawada to utalentowana, młoda wokalistka, doskonale znana wielkopolskiej publiczności, szczególnie ze słynnych koncertów poświęconych twórczości Anny German. Tym razem studentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu zaprezentuje się z zupełnie innej strony w wyjątkowym, świątecznym repertuarze.

Emilia i Jakub Pankowiak to muzyczne małżeństwo od lat związane z Dobrzycą, absolwenci i pracownicy Akademii Muzycznej
im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Pan Jakub czynnie uczestniczył w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych przez wybitnych muzyków, a w 2010 podjął studia w formule stażu artystycznego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. dr hab. Magdaleny Czajki. Pani Emilia Pankowiak oprócz pracy naukowej na Akademii Muzycznej, prowadzi także wykłady w kraju i za granicą w ramach konferencji naukowych, sympozjów, dotyczących metody rytmiki i umuzykalniania najmłodszych. Podczas „Noworocznego Kolędowania” para zaprezentuje klasyczny, świąteczny repertuar w zupełnie nowej, ciekawej odsłonie.

Koncert odbędzie się 13 stycznia o godzinie 18:30 w Oranżerii. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Zapraszamy do wspólnego uczczenia Nowego roku w Muzeum Ziemiaństwa!