Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-05-09

XII DOBRZYCKIE SPOTKANIA Z KLASYKĄ

Serdecznie zapraszamy 28. maja 2016 r. na kolejny koncert z serii XII Dobrzyckie Spotkania z Klasyką. W tegorocznej edycji będziemy gościć solistkę Teatru Muzucznego w Łodzi panią Sylwię Strugińską-Wochowską wraz z zespołem muzyków. Główny koncert poprzedzi zespół kameralny w składzie: Mariusz Ambroszczyk - fortepian, Waldemar Zybuła - akordeon, Michał Nowak - kontrabas.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 w Oranżerii na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Dobrzycy.


dobrzyckie spotkania z klasyką

Sylwia Strugińska - Wochowska
Już na trzecim roku studiów rozpoczęła współpracę z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina. Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi zadebiutowała w 2005 roku, biorąc udział w koncercie jubileuszowym 60 lat Operetki, a niewiele później wystąpiła jako Arsena w Baronie cygańskim J. Straussa. Kolejne jej role to: Adela w Zemście nietoperza J. Straussa, Hudł w Skrzypku na dachu J. Bocka, Anastazja w Księżniczce czardasza E. Kálmána, Mi w Krainie uśmiechu F. Lehára, O Lia san w Wiktorii jej huzarze P. Ábraháma, Papagena w niemieckojęzycznej realizacji Czarodziejskiego fletu W. A. Mozarta i ostatnio Eileen w Wonderful Town L. Bernsteina. Występuje także w licznych koncertach i przedstawieniach dla dzieci. Współpracuje z Katedrą Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzycznej. Bierze udział w koncertach kameralnych. Ma w repertuarze także partie operowe i piosenki musicalowe.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (Wydział Wokalno-Aktorski), a także Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Nauk o Wychowaniu). Swój warsztat wokalny kształci na kursach wokalnych prowadzonych przez wybitnych śpiewaków, m.in.: Teresę Żylis-Gara i Ryszarda Karczykowskiego. Laureatka III Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.

(biogram ze strony Teatru Muzycznego w Łodzi)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER