Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych    AKCEPTUJĘ
MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2016-08-09

"DZIECI Z BULLERBYN" NA PAŁACOWYM KINIE LETNIM

Pałacowe Kino Letnie cieszy się coraz większą popularnością. Po filmach adresowanych do męskiej i żeńskiej części publiczności, nadszedł czas na najmłodszych widzów! Specjalnie dla wszystkich dzieciaków prezentujemy film „Dzieci z Bullerbyn”.
Ta wspaniała, kinowa adaptacja książki Astrid Lindgren jest chyba jedną z najpopularniejszych wersji słynnej lektury szkolnej. Zrealizowany w 1986 roku film Lasse Hallstroma cieszył się uznaniem zarówno krytyków filmowych, jak i miłośników książki, którzy zazwyczaj na różnego rodzaju adaptacje filmowe ukochanych przez siebie dzieł literackich, patrzą z dużym dystansem. Trzeba przyznać, że szwedzki reżyser w bardzo subtelny i ciepły sposób zapisał na taśmie filmowej magiczny klimat wioski Bullerbyn, opisanej przez Lindgren. Sam, jak często przyznawał się w wywiadach, był ogromnym fanem przygód szóstki dzieciaków żyjących gdzieś w skandynawskich dolinach i marzył o tym aby opowiedzieć tę znaną wszystkim historię za pomocą kamery.Wszystkie dzieci – te małe i te duże – zapraszamy bardzo gorąco na seans filmu łączącego pokolenia, już w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia do parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. SEANS ZACZYNAMY WYJĄTKOWO OKO GODZINY 20.30.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER WCAG

Bądź na bieżąco

NEWSLETTER