2016-05-29

,,ROTMISTRZ WITOLD PILECKI - ZWYCZAJNY BOHATER

Wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki – zwyczajny bohater” przygotowana wspólnie przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, prezentowana jest w kolejnych szkołach i ośrodkach na terenie południowej Wielkopolski. 24 maja wystawa została zaprezentowana w siedzibie współorganizatora – Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. W otwarciu wzięli udział pracownicy ODN oraz słuchacze i kadra dowódcza Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu wraz z praktykantami z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zgromadzonych gości przywitał dyrektor ODN Pan Jan Bartczak, który zaprezentował przedwojenne losy Rotmistrza. Szymon Balcer z Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy opowiedział o konspiracyjnej działalności Witolda Pileckiego, jego pobycie w Auschwitz, ucieczce z obozu i losach powojennych.

Fotorelacja z wydarzenia