2015-11-30

KONFERENCJA „GENIUS LOCI W PROGRAMACH MUZEÓW”

Do programu konferencji pierwszego dnia zaprosiliśmy pana Piotra Górajca, zastępcę dyrektora Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, który pracował przy kształtowaniu programu dla tej instytucji w oparciu o wybrany fragment historii Wilanowa.

Natomiast drugiego dnia pan Maciej Rydel dokumentalista polskich dworów i historii ziemiaństwa, Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego opowie o swoich kontaktach zarówno z muzeami, jak i z byłymi właścicielami dworów. Uzupełnieniem będzie prezentacja działalności Akademii Dziedzictwa Dworu Polskiego, której kurator pan Jerzy Mańkowski przedstawi jej cele oraz plany działania.

Zdjęcia w zakładce fotogaleria