MZD logo Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

 

 

STRONA GŁÓWNA

2017-09-11

WYSTAWA POPLENEROWA ''ZIEMIAŃSKIE KLIMATY IV''


   
Od lewej: Halina Borys i Aleksander Starzyński wprowadzający w tematyke pleneru w Sali Balowej oraz goście ogladający prace wsytawione w Salonie ze Sztukaterią.

9 wrzesnia w dobrzyckim pałacu odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej "Ziemiańskie klimaty IV", na której eksponowane były prace powstałe podczas poprzedzającego ją dwutygodniowego, czwartego już z rzędu, pleneru malarskiego, organizowanego przez Muzeum ziemiaństwa w Dobrzycy. Jego uczestnicy - pod kierunkiem komisarza p. Haliny Borys i opieka merytoryczną p. Aleksandra Starzyńskiego, b. Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, tworzyli malarskie wizerunki rezydencji ziemiańskich, tym razem połozonych w powiecie ostrowskim. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, każdy z artystów zajął się jednym wybranym obiektem, a w plenerze uczestniczyli artyści pochodzacy z różnych stron kraju i posługujący się ciekawie zróżnicowanymi srodkami wyrazu. W tym roku byli to: Halina Borys, Edward Habdas, Maria Kania, Agnieszka Niżegorodcew, Barbara Pierzgalska, Krystyna Rudzka-Przychoda, Andrzj Sibilski, Małgorzata Turnau, Piotr Turnau oraz Ewa Żelewska Wsiołkowska.  

     
Od lewej: Halina Borys, Barbara Pierzgalska i Agnieszka Niżegorodcew prezentujące swoje prace w Westybulu Górnym i Salonie ze Sztukaterią oraz goscie wernisażu w Sali Balowej.

Plonem pleneru jest przeszło trzydzieści prac, z których część, podobnie jak w latach poprzednich, zasili tworzoną w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy kolekcję malarstwa poświęconego dworom i pałacom stanowiącym niegdyś rezydencje rodów ziemiańskich. W trkacie wernisażu, goście wysłuchali wystąpień przedstawicieli Muzeum w Dobrzycy, p. Haliny Borys, p. Aleksandra Starzyńskiego oraz krótkiego koncertu fortepianowego, po którym każdy z autorów prezentował swoje prace. 

   
Od lewej: Maria Kania, Piotr Turnau i Edward Habdas prezentujący swoje prace.

Zapraszamy również do obejrzenia albumu na NASZYM PROFILU NA FACEBOOKU.

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
NEWSLETTER