2017-03-01

''PATRIOTA CZASÓW OŚWIECENIA'' W III LO W KALISZU

Kolejne już otwarcie wystawy "Józef Wybicki - patriota czasów Oświecenia", przygotowanej przez pracowników Działu Historycznego naszego Muzeum, odbyło się wczoraj w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Podczas otwarcia uczniowie liceum wysłuchali również prelekcji omawiającej dzieje życia Józefa Wybickiego i jego wkład w historię przełomu XVIII i XIX w. - wygłosił ją współautor wystawy, p. Szymon Balcer z Działu Historycznego Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Wystawa powstała we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i prezentowana jest w szkołach średnich południowo-wschodniej Wielkopolski.

Fot. A. Filipiak