2016-06-14

ZBIORY PANA WOJCIECHA KOCHLEWSKIEGO NA ANTENIE TVP HISTORIA

Po raz kolejny zapraszamy do zapoznania się ze zbiorami warszawskiego bibliofila p. Wojciecha Kochlewskiego, niestrudzonego popularyzatora tradycji zwiazanych z Konstytucją 3 Maja.

W ciekawy sposób ukazuje je ostatnie wydanie emitowanego na kanale TVP HISTORIA programu Flesz Historii - wciąż dostępne do obejrzenia na stronie vod.tvp.pl.:

Flesz Historii z 13.06.2016 - od 00.09:50

Przypomnijmy, że część zbiorów p. Wojciecha Kochlewskiego dotyczaca Konstytucji 3 Maja eksponowana jest do 2 października w dobrzyckim pałacu:

WYSTAWA W 225 ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

W artykułach dostepnych na naszej stronie internetowej staraliśmy się pokrótce przyblizyć niektóre fragmenty tego unikatowego zbioru:

PIERWODRUKI KONSTYTUCJI 3 MAJA

TRZECIOMAJOWE ROCZNICE

DZIEŃ 3 MAJA - CZY WIESZ, ŻE...

ZAGRANICZNE EDYCJE KONSTYTUCJI 3 MAJA

Po raz kolejny zapraszamy równiez na pełną interesujących informacji stronę internetową p. Wojciecha Kochlewskiego, zawierającą również relacje i foldery z wcześniejszych wystaw Jego zbiorów.