2017-01-17

WYKŁAD O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JAXY-MAŁACHOWSKIEGO

Muzeum Ziemiaństwa zaprasza serdecznie wszystkich sympatyków malarstwa na gościnny wykład dr Katarzyny Łomnickiej na temat życia i twórczości Sotara Jaxy-Małachowskiego. Jest to kolejne wydarzenie zorganizowane wokół wystawy "Soter Jaxa-Małachowski 1867-1952", którą można ogladać w salach pałacu do końca lutego br.

Wykład odbedzie sie w niedzielę 29 stycznia 2017 r. o godz. 14:00 w Sali Balowej w dobrzyckim pałacu.
Poprowadzi go p. Katarzyna Łomnicka (Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa, Kraków) historyk sztuki, autorka wydawnictw monograficznych, poświęconych szczególnie malarstwu Jaxy-Małachowskiego, współautorka opracowań katalogowych oraz encyklopedycznych z zakresu sztuki polskiej XIX i XX wieku.