2016-05-23

W ATELIER FOTOGRAFICZNYM

Miniwystawa "W atelier fotograficznym" to zbiór zabytkowych aparatów fotograficznych pochodzących z okresu międzywojennego. Wszystkie eksponaty są własnością pana Krzysztofa Sipa - właściciela zakładu gotograficznego Foto-Sip w Jarocinie, założonego w 1924 r. Ekspozycja została uzupełniona o zwięzłą historię fotografii polskiej oraz krótką historię samego aparatu fotograficznego.
Na wystawie można zobaczyć między innymi drewniany aparat podróżny z przełomu XIX i XX wieku, jedną z lustrzanek serii Ihagee Exakta - pierwszej linii lustrzanek małoobrazkowych na świecie, a także aparat mieszkowy Voigtlander Bergheil posiadający możliwość szybkiej wymiany obiektywów.

Ekspozycja pozostanie w pałacu do końca maja br. Serdecznie zapraszamy.

aparaty fotograficzne aparaty fotograficzne