2016-05-17

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZEÓW

18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto kultury ustanowione w Mokswie w 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy Unesco. Od 1992 r. dzień ten jest obchodzony każdorazowo pod innym hasłem, który ustala Komitet Doradczy ICOM-u.
Hasło tegorocznej edycji to "Muzea i krajobrazy kulturowe". podkreślające rolę muzeów jako instytucji odpowiedzialnych za swoje otoczenie krajobrazowe, których powinnością jest opieka nad nim w celu zachowania dla dalszych pokoleń.

Z Międzynarodowym Dniem Muzeów związana jest bezpośrednio tradycja Nocy Mózeów, która miała miejsce w zeszłą sobotę (fotorelacja). Jadnak również 18 maja będzie można spotkać się z miłą niespodzianką w naszym Muzeum. Dla pierwszych czterech osób, które odwiedzą nas w tym dniu przygotowaliśmy małe podarunki: albumy przybliżające parkową faunę i florę - zgodnie z tegorocznym hasłem.

parki dworskie wokół nas