2016-11-10

PROJEKT EDUKACYJNY ''JESZCZE POLSKA NIE UMARŁA...''

Ośrodek Doskonalenia w Kaliszu oraz Muzeum Ziemiaństwa Zespół Pałacowo-Parkowy w Dobrzycy zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół  ponadgimnazjalnych do udziału w Konkursie Literackim „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my piszemy”. Konkurs związany jest z 90. rocznicą ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem Polski. Konkurs jest jednym z komponentów projektu edukacyjnego „Jeszcze Polska nie umarła”, nad którym patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.

Celem projektu jest:
 - uczczenie 90. rocznicy ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem Polski,
 - krzewienie wiedzy historycznej oraz wiedzy o „Mazurku Dąbrowskiego”,
 - krzewienie wiedzy dotyczącej życia i działalności Józefa Wybickiego oraz jego związków z Wielkopolską,
 - ukazywanie roli ziemiaństwa w walce o wolność Polski i zachowanie kultury oraz dziedzictwa narodowego,
 - rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi literackiej,
 - modelowanie postawy patriotycznej uczniów.

Projekt składa się z sześciu komponentów, a jego zakres rzeczowy tworzą:
 - konkurs literacki „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my piszemy”,
 - antologia pokonkursowa zawierająca nagrodzone prace uczniów,
 - konferencje dla uczniów i nauczycieli „Jeszcze Polska nie umarła”,
 - wystawa adresowana do uczniów i nauczycieli „Śladami Józefa Wybickiego w Wielkopolsce”,
 - wystawa „Józef Wybicki i jego czasy. Hymn. Legiony. Księstwo Warszawskie" w dobrzyckim muzeum
 - konferencja podsumowująca projekt.

W załączeniu: regulamin konkursu oraz załączniki dla uczestników.

załączniki do pobrania