2016-05-06

NOC MUZEÓW 2016

14 maja 2016 r. będzie miała miejsce coroczna Noc Muzeów. Impreza ta umożliwia zwiedzającym zobaczenie sal muzealnych i galeryjnych w godzinach nocnych, kiedy to panuje tam zupełnie inny klimat.
Pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 1997 r. w Berlinie. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem spowodowało, że wkrótce zaczęły powstawać podobne również w innych miastach Europy.  Pierwsza w Polsce Noc Muzeów miała miejsce natomiast w 2004 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
Dziś jest to już wydarzenie z tradycją, bez którego wielu pasjonatów kultury nie wyobraża sobie majowego weekendu.
Muzeum Ziemiaństwa przygotowało na ten dzień (a właściwie noc) sporo atrakcji – głównie związanych z naszymi najnowszymi wystawami czasowymi: „W 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja"  (unikalna możliwośc zobaczenia z bliska pierwodruków Konstytucji 3 Maja!) i "Rodzina Rostworowskich w służbie społeczeństwu". Poza tym planujemy również miniwystawę zabytkowych aparatów fotograficznych, nawiązującą do wystawy "Od Kleopatry do Nelsona. Jubileuszowy bal kostiumowy królowej Wiktorii".

Serdecznie zapraszamy do naszego Muzeum!

noc muzeów